Suplementacja i odżywianie dla tancerzy

Taniec towarzyszy ludziom od zawsze, jednak dzisiaj osoby, które zajmują się tą profesją, mają o wiele bardziej ułatwione zadanie. Do wyboru jest nie tylko wiele zajęć, ale też produktów spożywczych i suplementów, które mogą pomóc w utrzymaniu szczupłej sylwetki i zachowaniu pełni energii.

Odżywianie dla tancerzy jest kwestią bardzo drażliwą, jednak warto stosować się do kilku prostych zasad. Spożywanie pięciu posiłków dziennie, bazujących na jak najmniej przetworzonych, najlepiej ekologicznych produktach, pozwoli uniknąć uczucia głodu. Posiłki należy układać w taki sposób, aby dostarczały odpowiedniej ilości białka, tłuszczów i węglowodanów. Niezbędne są również witaminy, dlatego powinno się spożywać jak najwięcej warzyw i owoców. Jeżeli bardzo dbasz o ilość kalorii w diecie, możesz sięgnąć po specjalne sosy – mają one zero kalorii, a jednocześnie świetnie wzbogacają smak potraw. Doskonałym wyborem będzie Sauce ZERO – mnóstwo smaków z pewnością wprowadzi świeżość do Twojej kuchni!

Suplementacja dla tancerzy powinna być odpowiednio dobrana i dokładnie przemyślana. Z pewnością sprawdzą się kompleksy witaminowe, które dostarczą organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Świetnie sprawdzi się kompleks witamin Dr. Feel Good – zawiera wszystko, czego mogą potrzebować tancerze!

Kolejnym elementem suplementacji dla sportowców powinno być BCAA – pozwoli ono na szybszą regeneracje oraz zapobiegnie bólom mięśniowym, które u tancerzy są niedopuszczalne. Mogą one spowodować mniejszą harmonię ruchów, a cały taniec straci swój urok. BCAA pozwoli skutecznie ustrzec się przed niechcianymi zakwasami. Najlepszym wyborem będzie BCAA XXL Nutrition, które opracowane zostało z myślą o najbardziej wymagających sportowcach.

O tańcu

Taniec to jedna z najbardziej niesamowitych dziedzin sportu – jest unikalnym połączeniem aktywności fizycznej i sztuki, która u najlepszych tancerzy przejawia się niemal w każdym ruchu. Jeżeli marzysz o tym, aby błyszczeć na parkiecie i zachwycać harmonią swoich ruchów, skorzystaj z oferty naszej szkoły tańca w Warszawie. Czeka tu na Ciebie wyjątkowa atmosfera, dzięki której błyskawicznie przeniesiesz się do magicznego świata tańca, który przemieni Cię w tancerza pełnego gracji, którego każdy ruch przyciąga wzrok.