Dieta dla tancerzy

Myśląc o tancerzach, wyobrażamy sobie najczęściej osoby wysokie, szczupłe, o niemal doskonałym, jędrnym ciele. Tancerze są zwinni i wyróżniają się z tłumu dzięki niezwykłej lekkości i harmonijności ruchów. Niezależnie od tego, czy zdobywasz główne nagrody, czy tańczysz amatorsko i bierzesz udział w warsztatach, powinieneś stosować dietę, które zapewni Ci jednocześnie doskonałe zdrowie i szczupłą sylwetkę. Osoby, które zmagają się z nadwagą, również mogą tańczyć! Wystarczy odrobinę popracować nad zbilansowaniem swojej diety!

Jednym z podstawowych elementów diety tancerzy jest odpowiednie nawodnienie. Zapewnia ono prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu oraz zdrowy i świeży wygląd skóry. Warto wybierać wodę mineralną, aby przy okazji dostarczyć swojemu organizmowi niezbędnych składników.

Niezbędne jest spożywanie pięciu niewielkich posiłków dziennie. Dzięki temu nie dopadnie Cię uczucie głodu, a jednocześnie unikniesz nieprzyjemnego uczucia przejedzenia. Posiłki powinny być bogate w białko, które dostarczy Ci niezbędnych przy aktywności fizycznej aminokwasów oraz żelaza. Należy dbać również o odpowiednią ilość zdrowych tłuszczów oraz witamin – te dostarczysz sobie, spożywając jak najwięcej warzyw i owoców. Postaraj się, aby każdy posiłek był wzbogacony o porcję świeżych warzyw, a po owoce sięgaj, kiedy dopadnie Cię ochota na przekąskę. Posiłki powinny być zróżnicowane oraz bazujące na jak najmniej przetworzonych składnikach. Jeśli martwisz się o to, czy dostarczasz swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych witamin, wspomóż się preparatem, zawierającym kompleks witamin i składników mineralnych. Doskonałym wyborem bedzie Sport Energy Extreme od Now Foods – ten suplement diety dostarczy Ci wszystkiego, czego potrzebujesz!

Tancerze z pewnością marzą o tym, aby ich brzuch był płaski. Efekt ten z łatwością można osiągnąć przy pomocy diety. Wystarczy ograniczyć ilość produktów, które powodują wzdęcia, a spożywać wiele warzyw i herbat ziołowych. Na śniadanie sprawdzą się jajka – dzięki nim Twój brzuch będzie płaski przez cały dzień.

Postaraj się unikać używek i niezdrowych przekąsek. Alkohol i papierosy sprawią, że Twoja skóra będzie szara i pełna zmarszczek, a cukier i sól w słodyczach czy chipsach szybko zniszczą Twoją sylwetkę.

Postaraj się również, aby Twoja dieta była pełna produktów, które lubisz – w ten sposób zapewnisz sobie dobre samopoczucie, a piękny uśmiech jest u tancerza równie ważny jak estetyczna sylwetka!

O tańcu

Taniec to jedna z najbardziej niesamowitych dziedzin sportu – jest unikalnym połączeniem aktywności fizycznej i sztuki, która u najlepszych tancerzy przejawia się niemal w każdym ruchu. Jeżeli marzysz o tym, aby błyszczeć na parkiecie i zachwycać harmonią swoich ruchów, skorzystaj z oferty naszej szkoły tańca w Warszawie. Czeka tu na Ciebie wyjątkowa atmosfera, dzięki której błyskawicznie przeniesiesz się do magicznego świata tańca, który przemieni Cię w tancerza pełnego gracji, którego każdy ruch przyciąga wzrok.